Folklór

Kalendár

Dnes je Utorok 17.júla 2018
Meniny má Bohuslav
Zajtra bude mať Kamila

Oznamy

Separovaný zber odpadu

  *    ZBER  BYTOVÉHO ODPADU*   Kontajner na *bytový odpad* bude pristavený pred kultúrnym domom   *od piatka 10.08.2018 do nedele 12.08.2018.** *   *Predmety zberu: *Nadrozmerný odpad z domácností, ktorý nie je možné uložiť do zberných nádob na   komunálny odpad,...
Pokračovať …

Neprehliadnite

Fotogaléria obce

Obsahuje desiatky zaujímavých fotografií zo života našej obce prehľadne rozdelených do kategórií.
Zobraziť fotogalériu...


Naša obec na Google mape

Obec Selec tak ako ste ju nikdy nevideli. Pomocou tlačítok Map, Sat. a Ter si môžete mapu prepnúť do rôznych zobrazení.
Zobraziť mapu...

Kontaktujte nás

Folklór

Vážime si a zachovávame kultúrne dedičstvo

 

Folklórne skupiny Selčan a Selčanka senior & junior

Základom kultúrneho diania v našej obci je činnosť dvoch folklórnych súborov - Selčan a Selčanka. Činnosť oboch súborov je veľmi bohatá, každoročne vystúpia na mnohých kultúrnych podujatiach a to nielen v obci a v okrese Trenčín, ale i po celom Slovensku. Viac krát reprezentovali našu vlasť i v zahraničí - vo Francúzsku, v Juhoslávii.

Vo folklórnom súbore sa za roky jeho existencie vystriedalo približne dvesto členov, čo svedčí o neutíchajúcom záujme ľudí o tradície nášho regiónu. Žijú u nás rodiny, kde sa láska k folklóru dedila priamo z generácie na generáciu. Za všetky treba spomenúť rodinu Michalcovú, Ondriškovú a Žovincovú, v ktorých bol a je folklór srdcovou záležitosťou takmer všetkých členov rodiny.

To, že hudba má v našej obci hlboko zapustené korene, dokazuje i pohľad do histórie - už v roku 1840 tu bola cimbalová muzika, z ktorej neskôr vznikla sláčiková hudba, v rokoch 1921 - 1954 sme si mohli vypočuť dychovku, ktorá od roku 1958 pokračovala vo svojej činnosti pod patronátom Požiarneho zboru a mnohí z jej členov sa schádzajú dodnes a hrajú nielen pre svoje potešenie, ale stále majú v obci svojich priaznivcov.

© 2016 Obecný úrad Selec, Selec 73, 913 36 Selec, tel.: 032/649 68 34, mobil: 0917 652 159, e-mail: info@selec.sk